Eesti keele majad

Integratsiooni Sihtasutuse eesti keele majad pakuvad keeleõppijatele toetavat eestikeelset keskkonda, kus saab õppida ja harjutada keelt, kasvatada rääkimisjulgust ja avardada silmaringi.
 

 

 

Tallinna eesti keele maja loodi 2018. aastal ja tegutseb mugavalt südalinnas. Tallinna keelemaja koordineerib täiskasvanute eesti keele õpet lisaks Tallinnale ka Harju- ja Pärnumaal. Meie esindused asuvad Tallinnas ja Lääne-Harju vallas Paldiskis.

 

 

Narva eesti keele maja loodi 2018. aastal ja see asub Narva Vaba Lavaga samas hoones. Narva keelemaja koordineerib täiskasvanute eesti keele õpet Narvas ja ka kogu Ida-Virumaal. Meie esindused asuvad Narvas ja Lüganuse vallas Kiviõlis. 

 

Keelemajad pakuvad:

Nõustamine

Nõustajad aitavad Sul valida tasuta eesti keele õppeks sobivaima vormi, arvestades Sulle sobivat õppimise intensiivsust ja ajakava. Nõustamine toimub telefoni, tavakohtumise või videokohtumise teel. Sind aitavad professionaalsed nõustajad inglise, vene või eesti keeles.

Nõustamise aja broneerimiseks palume ühendust võtta tasuta telefonil 800 9999 või kirjutades info@integratsiooniinfo.ee.

Suhtluskeele kursused

Kursustele on oodatud täiskasvanud, kes soovivad arendada oma eesti keele oskust kas tööalasel, perekondlikul või eesti kodanikuks saamise eesmärgil. Keelekursused algavad keelemajas kaks korda aastas – septembris ja jaanuaris-veebruaris. Õppima saab asuda tasemetel A1-C1 nii kontaktkursusel kui ka veebivormis.

Keelekursused mahuga 120 akadeemilist tundi algavad Tallinnas septembris ja veebruaris. Sügiskursuste puhul pakume oma õppijatele ka õppetööst vaba jõuluvaheaega võimalusega veeta pühad perega siin või oma kodumaal. Narvas kestavad kursused septembrist jaanuarini ja jaanuarist juunini. Tavaliselt avame õppekohad nii keelemajades kui ka meie partnerkeelekoolide juures avaliku registreerumise kaudu.

Keeleõppes toetavad Sinu arengut professionaalsed täiskasvanute eesti keele õpetajad. Keelemajades õpetatakse eesti keelt ja kultuuri eelkõige suhtluskeele omandamise eesmärgil ja seda tehakse algusest peale eesti keeles. Õpetamise aluseks on Integratsiooni Sihtasutuse täiskasvanuõppe hea tava.

Täpsemalt keelekursuse pikkuse, õppetöö korralduse ja eduka lõpetamise kohta annab infot meie keeleõppija meelespea, mille saab iga õppija ka kursuse alguses. Õpikutena kasutavad meie õpetajad „E nagu Eesti“, „K nagu Kihnu“, „Naljaga pooleks“ ning „Tere!“, „Tere jälle!“ ja „Tere taas!“.

Vaata keelekursuste kohta lähemalt siit: https://integratsioon.ee/eesti-keele-kursused-taiskasvanutele

Erikursused

Lisaks tavapärastele keeletundidele pakuvad keelemajad võimalust osaleda erikursustel, et täiendada oma eesti keele osaoskusi kas kontaktõppes või veebis.

Erikursused mahuga 40-80 akadeemilist tundi arendavad mõnd konkreetset oskust: näiteks kirjutamisoskust, kuulamisoskust, hääldust või suhtlemisvilumust. Lisaks panevad kõik need kursused inimesed ka omavahel suhtlema ja niimoodi keelebarjääri ületama.

Eesti keele praktiseerimise üritused

Keelemajad korraldavad ka eesti keele harjutamist toetavaid kultuurilisi tegevusi nagu hobitegevused, suhtlusklubid, keelelaagrid ja erinevat tüüpi ekskursioonid-väljasõidud avastamaks Eesti loodust, kultuurilisi paiku ja ajalugu.

Mitmekülgseid võimalusi suhtluskeelt praktiseerida pakutakse kõigile keeletasemetele üle Eesti. Sündmused toimuvad nii veebis, erinevates paikades (Jõhvis, Kohta-Järvel, Narvas, Pärnus, Sindis, Tallinnas), aga ka väljasõitudena.

Soovitame neil üritustel regulaarselt osaleda: see võimaldab eesti keelt harjutada, tutvuda põhjalikult eesti kultuuriruumiga ning leida endale uusi toredaid sõpru. Sündmustega tutvuda ja neile registreeruda on võimalik meie sündmuste kalendri kaudu.

 

Kõikide Integratsiooni Sihtasutuse pakutavate võimalustega eesti keelt õppida saad tutvuda siin: https://integratsioon.ee/eesti-keele-ope.
 

Hoia end oma võimalustega lähemalt kursis või küsi lisa:
 

TALLINNA EESTI KEELE MAJA

Tallinna eesti keele maja Facebook

Üritused sügis-talv 2022 (pdf)

Töötajate kontaktid

Tallinna eesti keele maja nõukoda

NARVA EESTI KEELE MAJA

Narva eesti keele maja Facebook

Üritused sügis-talv 2022 (pdf)

Töötajate kontaktid

Narva eesti keele maja nõukoda

Tallinna eesti keele maja

eestikeelemaja@integratsioon.ee
+372 659 9022
Rävala 5 (6.korrus), Тallinn 10143Asukoht kaardil
E-N 09:00-17:00, R 09:00-16:00

Narva eesti keele maja

eestikeelemaja@integratsioon.ee
+372 659 9030
Linda 2, 20309 NarvaAsukoht kaardil
E-N 09:00-17:00, R 09:00-16:00