Keelesõbra programm

Keelesõbra programm pakub eesti keele õppijatele võimaluse suhtluskeele praktikaks: vestlusteks vabatahtlike eesti keele mentoritega telefoni või e-kanalite kaudu. Ootame programmiga liituma nii eesti keele õppijaid kui ka eesti keelt emakeele tasemel rääkivaid vabatahtlikke, kes on valmis keeleõppijaid eesti keeles suhtlusega abistama.

 

 

Keelesõbra programmi 3. hooaeg lõppes 17. mail 2022. Hetkel keeleõppijaks registreeruda ei saa. Uus Keelesõbra hooaeg alustab 2023. aasta alguses, anname sellest varakult teada!

VABATAHTLIKULE EESTI KEELE MENTORILE

Kui eesti keel on su emakeel või valdad seda vabalt, pakume sulle võimalust aidata eesti keelt õppivatel inimestel keelt harjutada ja saada rohkem julgust eesti keeles rääkimiseks.

Vabatahtliku eesti keele mentorina suhtled paar korda nädalas mõne keeleõppijaga telefoni teel või e-kanalite kaudu erinevatel elulistel teemadel, aidates tal keeleoskust parandada ja keelebarjäärist üle saada.

Omalt poolt pakume abi keeleõppijatega kontakti loomisel, vestlusformaatide valikul ja vestluste läbiviimisel.

Registreeru eesti keele mentoriks ning anna märku oma eelistustest ja võimalustest programmi panustada SIIN!

 • Eelnev õpetamiskogemus ei ole vajalik.
 • Mentorite võrgustiku infovahetus toimub e-posti vahendusel, Facebooki kinnises grupis ja mentorite Suurtel Kogunemistel Zoomi keskkonnas.
 • Lisainfot jagab Integratsiooni Sihtasutuse Keelesõbra programmi juht Ave Landrat: ave.landrat@integratsioon.ee.

 

KEELEÕPPIJALE

Kui oskad eesti keelt vähemalt A2 tasemel ning soovid saada täiendavat eesti keele praktikat, vesteldes regulaarselt eesti keelt emakeelena rääkiva inimesega, registreeru Keelesõbra programmis osalemiseks!

Keelesõbra programm pakub sulle võimaluse

 • lihvida oma eesti keele oskust,
 • saada rohkem julgust eesti keeles rääkimisel,
 • tutvuda lähemalt Eesti kultuuri ja eestlaste komberuumiga,
 • tutvustada keelesõbrale oma kultuuri,
 • leida uusi tuttavaid ja sõpru.

 

Pärast registreerumist võtame sinuga ühendust ning pakume vestluspartneriks vabatahtliku eesti keele mentori. Mentoriga koos lepite kokku, kui tihti, mis ajal, mis kanalis ja kui kaua edaspidi vestlete. Vestluste teemad on samuti teie endi valida.

   

  TAUSTAKS

  Keelesõbra programm sai alguse 2020. aasta 20. märtsil, et pakkuda keeleõppijatele eriolukorra tõttu ära jäänud suhtluskeele harjutamiseks mõeldud ürituste asemele võimalusi jätkata keele praktiseerimist e-kanalites.

  2022. aastal osales 675 inimest, kelle hulgas oli 332 vabatahtlikku mentorit ja 343 keeleõppijat. Kolme aasta jooksul on kokku moodustatud juba 1322 õppepaari.

  • Mentorite ülesandeks oli suhelda keeleõppijatega eesti keeles erinevatel elulistel teemadel e-kanalite kaudu mõned korrad nädalas. Mõned mentorid aitasid keelt praktiseerida mitmel keeleõppijal. Integratsiooni Sihtasutuse eesti keele majade õpetajad ja projekti kaasatud eesti keele metoodikud juhendasid mentoreid, pakkudes lühikoolitusi ja soovitades õppematerjale. Mentorid vahetasid aktiivselt omavahel infot ja kogemusi keeleõppijatele abistamisel.
    
  • Enamus mentoreid olid Eestist, kuid neile lisaks ühines projektiga eestlasi üle maailma. Keeleõppijad olid valdavalt Eesti elanikud, üksikud eesti keele huvilised asusid Venemaal, USAs, Saksamaal, Soomes ja mujal.
    
  • Kõik mentorid panustasid projekti vabatahtlikult, keeleõppijad ühinesid algatusega avaliku registreerimise alusel.
    
  • Hooaja lõppedes peatus mentorite ja keeleõppijate juhendatud kokkuviimine, kuid paljud keelesõbrad jätkavad suhtlemist ja eesti keele harjutamist.