Videonõuanded keeleõppevõimalustest

Integratsiooni Sihtasutus on loonud oma partnerite toel kogumi praktilistest nõuannetest, kuidas eesti keelt õppida.

Keele kasutuspõhine omandamine, keelevead ja keeleoskustasemed. Mare Kitsnik tutvustab keelte õppimise loogikat ja selgitab, miks on teise ehk võõrkeele õppimine teistmoodi, kui emakeele õppimine.

Nõuanded keeleõppeks. Keele kasutuspõhine omandamine, keelevead ja keeleoskustasemed

 

Keeleõppija Sõnaveeb. Eesti Keele Instituut tutvustab portaali „Keeleõppija Sõnaveeb“, mis on mõeldud just algajale keeleõppijale. Portaali on koondatud sagedasemad igapäevasuhtluses vajaminevad sõnad.

Nõuanded keeleõppeks. Keeleõppija Sõnaveeb

 

Juhend iseseisvaks keeleõppeks. Videos tutvustatakse juhendi kasulikkust keeleõppijale: praktilised näpunäited õppe kavandamiseks, motivatsiooni hoidmiseks ja tõhusamaks õppimisvõimaluste kasutamiseks.

Nõuanded keeleõppeks. Juhend iseseisvaks keeleõppeks

 

Arvutiga õppimine, kuidas õppida. Veebikursuste autorid Leelo Kingisepp ja Marju Ilves selgitavad, kuidas veebikursustega iseseisvalt eesti keelt õppida ning jagavad juhiseid, et oleks tõhus ja motiveeriv.

Nõuanded keeleõppeks. Arvutiga õppimine, kuidas õppida

 

Mängustatud keeleõpe – aktiivne, rõõmus, tõhus! Mare Kitsnik tutvustab, kuidas läbi mängustatud keeleõppe saavutada tõhus keele omandamine.

Nõuanded keeleõppeks. Mängustatud keeleõpe – aktiivne, rõõmus, tõhus!

 

Lauamängud keeleõppes. Videos õpetatakse eesti keelt omandama lauamängude kaudu. See on lihtne ja lõbus ning igaühele kättesaadav.

Nõuanded keeleõppeks. Lauamängud keeleõppes

 

Eesti keele e-kursus „Keeleklikk“. Veebikursus, mis on mõeldud algajatele A2 tasemele jõudmiseks. Veebikursus on abiks nii iseseisvalt õppijatele kui täiendavaks abimeheks kursusele

Nõuanded keeleõppeks. Eesti keele e-kursus „Keeleklikk“

 

Eesti keele e-kursus „Keeletee". Veebikursus B1 tasemele. Veebikursus on abiks nii iseseisvalt õppijatele kui täiendavaks abimeheks kursusele

Nõuanded keeleõppeks. Eesti keele e-kursus „Keeletee"

 

Kursus vajab tuge: e-õppevahenditega õppimine. Keeltekool Tarkuse näitel tutvustatakse võtteid, mis soodustavad keelekursusel omandatu praktiseerimist ja tõhusavad sõnavara õppimist.

Nõuanded keeleõppeks. Kursus vajab tuge: e-õppevahenditega õppimine

 

Käänuk. Keelemäng „Käänuk“ on keeleteadlaste loodud digimäng, mis aitab kesktasemel keeleõppijal keerulisemaid kohti õppida. Koomiksil põhinev mäng teeb keeleõppe lõbusaks nii noortel kui täiskasvanutel.

Nõuanded keeleõppeks. Käänuk

 

Käepärased vahendid ja igapäevased kasulikud võtted keeleõppes. Keelt on võimalik õppida igal hetkel, nii kodus, tööl, poes kui linnas. Praktiseerides iga päev, saab keel kiiremini selgeks.

Nõuanded keeleõppeks. Käepärased vahendid ja igapäevased kasulikud võtted keeleõppes

 

Vanalinna keeleõppemängud. Meie ümber on võib-olla mitmeid keeleõppe mängude äppe. Neid tasub avastada nii üksi kui koos seltskonnaga, õppida keelt ja avastada kultuuri.

Nõuanded keeleõppeks. Vanalinna keeleõppemängud

 

Rahvusraamatukogu keeleõppe rajakaardid. Veel üks huvitav võimalus tasemepõhiseks keeleõppeks, kultuurikeskkonna avastamiseks ja enese proovile panemiseks.

Nõuanded keeleõppeks. Rahvusraamatukogu keeleõppe rajakaardid

 

Kuidas valida keeleõpet? Mis on olulised asjad? Sihtasutuse keeleõppe valdkonnajuht ja nõustaja selgitavad, millele on oluline tähelepanu pöörata, kui asutakse keelt õppima. Mida tasub enda jaoks analüüsida ja eelnevalt läbi mõelda, et keeleõppe teekonnast kujuneks tõhus ja meeldiv protsess.

Nõuanded keeleõppeks. Kuidas valida keeleõpet?

 

Kus on keelesõber? Videos räägivad keelesõbrad Nikolai Bentsler ja Ave Landrat keelesõbra otsingust ning aitavad märgata keelesõbra leidmise võimalusi meie igapäevaelus.

Nõuanded keeleõppeks. Kus on keelesõber?

 

Raamatukogu kui kohanemispaik. Raamatukogus on palju avastamist ja head keele praktiseerimise võimalused. Uurime neid võimalusi koos Tallinna Keskraamatukoguga.

Nõuanded keeleõppeks. Raamatukogu kui kohanemispaik